Na sprzedaż działka siedliskowa w Grzmiącej, ze starym budynkiem gospodarczo-mieszkalnym do kapitalnego remontu

Działka inna na sprzedaż, Grzmiąca

510 000 PLN

94 PLN/m2

Opis

Na sprzedaż duża działka siedliskowa w górach, ze starym budynkiem z XIX w. do kapitalnego remontu.
Działka o pow. 5400 m2 ma nieregularny kształt, wcina się wąskim klinem do drogi asfaltowej, natomiast dojazd do wspomnianego budynku jest także drogą gminną, nieutwardzoną. Oferowany grunt jest w dużej części porośnięty drzewami i krzewami. Z dwóch stron sąsiaduje z zamieszkałymi domami, natomiast sąsiedztwo zabytkowego kościoła może sugerować, że opisywany budynek do remontu był niegdyś wykorzystywany na cele obsługi duszpasterskiej. Możliwe też, że jest to kolejne, piętrowe zabudowanie gospodarczo-mieszkalne znajdujące się niegdyś na jednej dużej posesji.
Budynek jest w tej chwili w stanie surowym. Jego powierzchnia to w przybliżeniu 200 m2. Właściciele zaczęli prace remontowe polegające na dekonstrukcji stropów/podłóg (budynek ma 3 kondygnacje i piwnice). Dach jest dobrze zachowany, z dachówek ceramicznych, ściany ceglane zdrowe, to samo można zauważyć w przypadku belek stropowych. Częściowo zachowały się okna drewniane, do wymiany. Drzwi wejściowe okolone portalem z piaskowca. Nieruchomość ma potencjał dla inwestorów w górskie grunty, ponieważ we wsi nie ma planu zagospodarowania.
Grzmiąca to pięknie położona wieś w gminie Głuszyca, w Górach Suchych. Wieś otaczają strome zbocza górskie, zbudowane z porfiru i melafiru. W sąsiedztwie tej działki sporo tych pięknych kamieni w kolorze czerwono-brunatnym. Największym unikatem wsi jest kościół drewniany, z XVI w., dawniej ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki. Dużo zieleni, piękne widoki i bliskość uroczej Głuszycy - miasta gminnego, oto walory wsi Grzmiąca. Zapraszam do obejrzenia tej nieruchomości, jesień w górach jest naprawdę piękna...
Beata Łukasiewicz
tel. 601 732 146
Biuro Nieruchomości MAGNUS,
Wrocław, ul. Krakowska 52 nr lok 1,
tel. 717927275.
Pośrednik odpowiedzialna zawodowo Alicja Franczyk, licencja zawodowa nr 2412.
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art 66 par 1 Kodeksu Cywilnego.

.
Oferta nr 57620940 wysłana z systemu LocumNet Online

Szczegóły

Numer oferty 57620940
Typ oferty Działka inna
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 510 000 PLN
Cena za m2 94 PLN
Powierzchnia 5 400 m2
Miejscowość Grzmiąca
Ulica/Osiedle Wiejska
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat wałbrzyski
Gmina Głuszyca
Beata Łukasiewicz
nr licencji: 2412
601732146
mieszkania@magnus.wroc.pl