Grunty - działka budowlana, 19 967 m2, Pszczyna

Grunty - działka budowlana na sprzedaż, Pszczyna

Cena: 1 396 000 PLN

70 PLN/m2

Adrian Poznachowski
Telefon: 660 520 310
adrian@cropol.pl

Opis

Na sprzedaż wyjątkowy teren inwestycyjny o unikalnej lokalizacji - jedyne w tej części Śląska, prywatne grunty budowlano-usługowe położone w środku ogromnego, dziewiczego lasu! I to z gminną asfaltową drogą dojazdową! Jest to teren byłej jednostki wojskowej w Czarkowie...

W skład wchodzi teren prawie 2 ha w jednym zwartym kawałku, o nieregularnym kształcie, z każdej strony otoczony ścianą lasu, przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z podstawowymi usługami. Mapa terenu jest w załączonym pliku graficznym. Cała nieruchomość objęta jest Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Większość terenu przewidziana jest pod zabudowę wielorodzinną z dopuszczeniem lokalizacji: obiektów o charakterze pensjonatowym, usługowych funkcji towarzyszących w postaci drobnych usług handlu, rzemiosła, gastronomii i rekreacji. Część terenu (pas okalający wzdłuż ściany lasu) przeznaczona jest na zagospodarowanie izolacyjną zielenią parkową, a jeden fragment oddzielnie na usługi zdrowia, rehabilitacji i odnowy.
W trakcie procedowania jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Przy zachowaniu dotychczasowego przeznaczenia pod zabudowę wielorodzinną, jest prawdopodobne rozszerzenie o możliwość alternatywnie zabudowy jednorodzinnej, a także rezygnacja z pasa zieleni ochronnej, czyli przeznaczenia 100 % działki pod zabudowę, z zachowaniem jedynie przepisowych odległości od ściany lasu.
Z uwagi na wyjątkowo indywidualny charakter miejsca i jego dotychczasowej funkcji wojskowej, uzbrojenie terenu w media, jakkolwiek istniejące, nie jest do końca zinwentaryzowane. Jest natomiast możliwe uzupełnienie lub odbudowanie tych sieci przez gestorów mediów - zwłaszcza sieci energetycznej i gazowej. Wodociąg został w niedawnym czasie odbudowany - jest zupełnie nowy, o przekroju 150 mm.
Druga, sąsiednia (wschodnia) część terenu byłej jednostki wojskowej przewidziana jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Ok. 1,5 ha podzielono tam na 12 działek od 8 do 15 ar, przy czym część z nich również jest na sprzedaż, w ramach oddzielnej oferty.
Wprawdzie obecny wygląd terenu daje jeszcze miejscami świadectwo jego minionej funkcji, to nowi nabywcy przejmą parcelę przygotowaną: do momentu finalizacji sprzedaży obecny właściciel zobowiązuje się do usunięcia pozostałości starych budynków i fundamentów, wycinki drzewek samosiejek i krzewów, plantowania gruntu oraz oznaczenia granic w terenie. Natomiast część fundamentów celowo nie została do tej pory usunięta, bo są wystarczająco solidne by mogły stanowić podwaliny pod ewentualną nową inwestycję.

Dla miłośników przyrody, lasu, dzikiego ptactwa i zwierzyny, amatorów ‘kontrolowanego odludzia’, nie ma lepszego miejsca w okolicy. Wychodząc z domu znajdujemy się od razu na niekończących się leśnych szlakach spacerowych i rowerowych. Jednocześnie, dzięki zrealizowanej w ostatnich latach nowej obwodnicy Pszczyny, z Czarkowa jest już szybki i bezproblemowy wyjazd na DK1 w kierunku Katowic i Bielska-Białej.
Oferta skierowana jest przede wszystkim do deweloperów, szukających dla swych klientów czegoś wyjątkowego, celujących w prestiż i wysokie wymagania a nie w tanie rozwiązania.
Podana cena jest kwotą netto.

Umówmy się, a pokażemy tę nieruchomość w całej okazałości.
Zwrócimy uwagę nie tylko na zalety, ale i ukryte niedoskonałości.
Kredyt hipoteczny również pomożemy załatwić, współpracujemy z różnymi bankami, w ramach sprzedaży pomagamy nieodpłatnie we wszelkich formalnościach.
A na miejscu doradzimy w zagadnieniach architektonicznych i budowlanych.

CROPOL NIERUCHOMOŚCI
www.cropol.pl
Mirko Daničić
numer licencji: 11729
Agent prowadzący: Adrian Poznachowski
Telefon: 660 520 310

Szczegóły

Numer oferty 8120963
Typ oferty Grunty - działka budowlana
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 1 396 000 PLN
Cena za m2 70 PLN
Powierzchnia 19 967 m2
Miejscowość Pszczyna
Województwo ŚLĄSKIE
Powiat pszczyński
Gmina Pszczyna