Karta Oferty MLS Polska2021-08-10T11:12:51+02:00

Dom wolnostojący, 530 m2, Kiełczów

Dom wolnostojący na sprzedaż, Kiełczów

Cena: 1 500 000 PLN

2 830 PLN/m2

Beata Łukasiewicz
2412
Telefon: 601732146
mieszkania@magnus.wroc.pl

Opis

Do sprzedaży duży dom wolnostojący w Kiełczowie, na działce 1700 m2!

Nieruchomość idealna dla dużej rodziny, na motel z restauracją, hotelik ze SPA lub inną działalność usługową. Ważna informacja: Kupujący nie płaci prowizji za pośrednictwo! To również oferta dla inwestora, który pragnie mieszkać i jednocześnie wynajmować część nieruchomości lub też szuka dużego obiektu pod działalność gastronomiczno-hotelarską, turystyczno-kosmetyczną itp. Lokalizacja przy głównej szosie asfaltowej, możliwość wygospodarowania dodatkowego miejsca parkingowego pozwala na przyjmowanie wielu zmotoryzowanych gości.
Dom może też nadal pełnić funkcję domu wielopokoleniowego, lecz jego potencjał jest o wiele większy! Projektant zaplanował tu wiele rozwiązań i pomieszczeń dla strefy wellness, rekreacji, nocowania i gastronomii.
Dom stoi na trójkątnej działce o powierzchni 1700 m2, w części ogrodzonej, z licznymi nasadzeniami i starodrzewiem. Budynek o ciekawej architekturze i całkowitej powierzchni 530 m2 posadowiony jest na sporym, sztucznie usypanym wzniesieniu. Do domu wchodzi się po kilku schodach. Podniesienie poziomu gruntu pozwoliło na uzyskanie dużej powierzchni piwnicznej całkowicie zabezpieczonej przed wilgocią, która właściwie znajduje się na poziomie gruntu.
Układ domu pozwala na nieskrępowane funkcjonowanie dwóm rodzinom.
W chwili obecnej użytkowany jest poziom wysokiego parteru (o pow. ok. 213 m2), w którym znajdują się:
- hol
- WC w kaflach
- salon z pięknymi dużymi oknami w półokrągłym wykuszu, doświetlającymi pomieszczenie o pow. ok. 28 m2;
- po lewej stronie salonu, po dwóch schodkach przechodzi się do części jadalnej (11 m2), ze stołem i kredensami, z wyjściem na taras o pow. 40 m2. Na tarasie wylewka betonowa i zejścia schodkami - albo do ogrodu, albo garażu wolnostojącego; jest tu też miejsce do budowy odkrytego basenu, przyłącza wodne zainstalowane (11x5 m)
- przez jadalnię przejście do kuchni 16 m2, ze spiżarnią (5 m2) z oknem; meble o białych frontach,
- z salonu na prawo przejście do pokoju gabinetowego z przenośnym piecem kominkowym - ok. 20 m2;
- korytarz, z którego jest wejście do pokoju kąpielowego (ponad 10 m2), wyposażonego w wannę z jacuzzi, kabinę prysznicową, bidet i WC
- sypialnia o pow. 28,7 m2, z garderobą.
Na tym poziomie na podłogach (oprócz WC i łazienki, które są w kaflach), położona jest wykładzina imitująca parkiet.
Z holu obszerne schody prowadzą na piętro (otynkowane i wyprowadzone instalacje, na podłodze wylewka), częściowo wykończone, użytkowane i ogrzewane. Idealne do zaaranżowania tam pokoi gościnnych, ale można też zrobić oddzielne mieszkanie o pow. ok. 100 m2. Piętro otwiera:
- hol, doświetlony dużymi oknami, także w suficie, w którym architekt zaplanował zrobienie nietypowego elementu: świetlika witrażowego, który sprowadzi snop światła naturalnego od dachu po parter.
- po lewej z holu wchodzi się do WC,
- pomieszczenie oddzielone drzwiami z przeznaczeniem na kuchnię, ze spiżarnią z oknem,
- salon, ok. 18 m2 znajdujący się na wprost schodów, z wyjściem na półokrągły balkon,
- po lewej sypialnia z oknami połaciowymi
- po prawej salonu praktyczny schowek o pow. 1 m2
- sypialnia
- łazienka
- duża dziecięca sypialnia z garderobą, łóżkiem piętrowym i orlim gniazdem do zabaw.

Okna plastikowe. Budynek zbudowany z Porothermu z warstwą styropianu pomiędzy dwiema cegłami. Dachówka ceramiczna, podbitka dachu plastikowa.
Potężną kondygnację tworzą piwnice o powierzchni 170 m2, częściowo z oknami, w przeważającej części o wys. 2,2 m. Piwnice są suche, otynkowane, czyste i zaopatrzone w liczne instalacje pozwalające na zrobienie tam kilku stref rekreacji, np. SPA z sauną suchą i mokrą, gabinetem masażu i/lub kosmetycznym, jacuzzi, sali do fitnessu, pokoju bilardowego, kominkowego, drink baru z parkietem do tańca, pokoju klubowego, palarni. To w sumie 7 pomieszczeń, mogących pełnić rozmaite funkcje. Znajduje się tu m.in. WC w kaflach, oraz pomieszczenie z piecem gazowym dwu funkcyjnym, również w kaflach. Wyprowadzone instalacje do montażu urządzeń SPA oraz kaloryferów, pryszniców.
Poza tym funkcjonuje tu tzw. kuchnia letnia, zaopatrzona w kuchenkę gazową, meble, w której można przygotowywać posiłki nadmiernie aromatyczne lub robić przetwory na zimę.
Większość pomieszczeń jest zaopatrzona w okna, więc piwnice mają dużo naturalnego światła i nadają się na biura, magazyny, działalność produkcyjną a nawet mieszkalną.
Tuż przy budynku znajduje się garaż dwustanowiskowy, z kanałem; przelotowy, tzn. wjazd do garażu jest bramami od frontu, wyjazd na wprost, kolejnymi bramami - nie trzeba cofać auta. Nad garażem architekt zaprojektował tzw. pokój hobby, ale może to być dodatkowy pokój gościnny z łazienką (są instalacje) o pow. ok. 40 m2, jeśli miałby tu funkcjonować pensjonat. Wejście do pokoju nad garażem jest oddzielne, z zewnątrz. Ogrzewanie i ciepła woda w całym budynku z nowoczesnego dwu funkcyjnego kotła gazowego Viesmann. 300 l zbiornik na ciepłą wodę stoi przy piecu, oraz wyprowadzone są wszelkie instalacje do kolektorów słonecznych na dachu (dokupić panele i włożyć do zbiornika grzałkę solarną). Możliwość postawienia drugiego 300 l kotła na potrzeby większej ilości mieszkańców, lub też zainstalowania pompy ciepła.
Okablowanie do monitoringu nieruchomości, pozwalające na zainstalowanie 7 kamer i videodomofonu.
Utrzymanie tej nieruchomości w sezonie grzewczym to koszt ok. 1000 zł (z energią). Podatek od nieruchomości ok. 1200 zł rocznie.
Serdecznie polecam, zapraszam na prezentację, która pozwoli obejrzeć wszystkie możliwości wykorzystania tej niezwykłej nieruchomości.

Beata Łukasiewicz
tel. 601 732 146

MAGNUS SP. J.
ul. Krakowska 52 lok.1
50-425 Wrocław
tel. 71 792 72 75

Pośrednik odpowiedzialny zawodowo Alicja Franczyk, licencja zawodowa nr 2412
Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Szczegóły

Numer oferty 46400940
Typ oferty Dom wolnostojący
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 1 500 000 PLN
Cena za m2 2 830 PLN
Licza pokoi 8
Liczba pięter 1
Powierzchnia 530 m2
Powierzchnia działki 1 700 m2
Miejscowość Kiełczów
Województwo DOLNOŚLĄSKIE
Powiat wrocławski
Gmina Długołęka