Grunty - działka inwestycyjna, 130 200 m2, Jełmuń

Grunty - działka inwestycyjna na sprzedaż, Jełmuń

Cena: 5 600 000 PLN

43 PLN/m2

Dorota Kuśnierska
2543
Telefon: 605-822-570
nieruchomosci@kusnierska.pl

Opis

Zastanawiasz się w co zainwestować? Szukasz czegoś wyjątkowego?

Mamy dla Ciebie unikatową ofertę sprzedaży 13,02 ha ziemi, malowniczo położonej bezpośrednio nad Jeziorem Jełmuń, na pograniczu Warmii i Mazur - obszaru wyjątkowego zarówno w skali całego kraju, jak i Europy, niezwykle bogatego pod względem przyrodniczym (głównie ornitologicznym), historycznym oraz turystycznym.

Unikatowość tej oferty polega również na tym, że:
- grunt posiada 600 metrową linię brzegową jeziora
- cały obszar objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, z czego na ML -tereny zabudowy rekreacji indywidualnej przypada 4,82 ha (4,32 ha- ML 1 i 0,5 ha -ML2) z możliwością podziału na mniejsze działki (minimalna powierzchnia projektowanych działek to 1280 m2) .
- na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. Jest to strefa ciszy,
- w okolicy nie ma żadnych ośrodków wczasowych,
- znakomite sąsiedztwo -bezpośrednio - klasycystyczny dwór z pierwszej połowy XIX w. z dworską jadalnią, serwującą dania kuchni tradycyjnej i regionalnej w oparciu o składniki z własnej uprawy oraz z pokojami gościnnymi, barem, winiarnią i bilardem.
Nieopodal znajduje się rezydencja Państwa Anny i Roberta Lewandowskich.

Jezioro ma powierzchnię 122 ha (max głębokość - 8 m), leży na Pojezierzu Mrągowskim. Znajduje się 15 km w kierunku zachodnim od Mrągowa, 4 km w kierunku północno-zachodnim od Sorokwit. Nad jego brzegami leżą miejscowości: Stanclewo (północ), Choszczewo (wschód) i Jełmuń (południe). Brzegi jeziora na ogół są wysokie, przeważnie pagórkowate. Ryby występujące w jeziorze to głównie lin, płoć, leszcz, sandacz, szczupak i węgorz. W otoczeniu jeziora - lasy, pola i łąki
Teren jest nieogrodzony, dojazd drogami o nawierzchni żwirowej z dwóch stron.
Grunt jest nieuzbrojony w przyłącza infrastruktury technicznej, ale istnieje możliwość podłączenia do sieci energetycznej i wodociągowej.
MPZP zezwala na lokalizację 1 budynku rekreacji indywidualnej i 1 budynku gospodarczego lub garażu. Powierzchnia biologicznie czynna działki minimum 70%, Maksymalna powierzchnia zabudowy dla budynku rekreacji indywidualnej 180m2 (ML1) lub 200 m2 (ML2). Wysokość budynku 2 kondygnacje - 10 m.
Kupno ziemi (zwłaszcza tak urokliwej i z linią brzegową) to najbardziej bezpieczna i odporna na kryzysy finansowe inwestycja. Zwłaszcza teraz podczas pandemii, gdy szukamy kontaktu z naturą z dala od skupisk ludzi, zainteresowanie działkami gwałtownie wzrosło, co wpłynęło na wzrost ich cen. Na Warmii i Mazurach w maju zanotowano 30 % wzrost cen w stosunku do ubiegłego roku.
Cena: 5 600 000 zł
Zapraszam do zapoznania się z ofertę.

Kontakt: Dorota Kuśnierska tel. 605 822 570
Licencja zaw. nr 2543

Szczegóły

Numer oferty 25590260
Typ oferty Grunty - działka inwestycyjna
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 5 600 000 PLN
Cena za m2 43 PLN
Powierzchnia 130 200 m2
Miejscowość Jełmuń
Województwo WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Powiat mrągowski
Gmina Sorkwity