Karta Oferty MLS Polska2021-08-10T11:12:51+02:00

Dom wolnostojący, 227 m2, Chodzież

Dom wolnostojący na sprzedaż, Chodzież, Karczewnik

Cena: 965 000 PLN

4 247 PLN/m2

Artur Trębacz
Telefon: 601259413
a.trebacz@pegaz.nieruchomosci.pl

Opis

Nowoczesny dom wolnostojący w Chodzieży

Dom jest zlokalizowany w najczystszej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu, pomiędzy jeziorami Karczewnik i Strzeleckim na osiedlu Leśnym.
Jest tu bardzo korzystny mikroklimat i czyste powietrze. To właśnie dla tych powodów także w tej okolicy w okresie międzywojennym zlokalizowano sanatorium uzdrowiskowe chorób płucnych. Na drodze dominujących wiatrów z kierunków zachodnich ciągną się dziesiątki kilometrów lasów oczyszczających powietrze i nadających mu walory uzdrowiskowe i prozdrowotne.
Tuż obok przebiegają szlaki turystyczne prowadzące przez lasy dębowe, mieszane i bory sosnowe, wokół jezior Karczewnik i Strzeleckiego, czy też na Gontyniec. W okolicy jest wiele tras rowerowych. Zaraz za płotem posiadłości zaczyna się las.

Na nieruchomość składają się dom mieszkalny z dużym tarasem i niezależny, dwustanowiskowy murowany garaż. Znajduje się na niej także oczko wodne i altana.

Działka ma powierzchnię 879m2, regularny kształt jest ogrodzona i w pełni zagospodarowana.

Dom jest parterowy, w całości podpiwniczony, z nieużytkowym poddaszem (choć możliwe jest jego zagospodarowanie). Powierzchnia użytkowa domu wynosi 227m2 (112m2 parter i 115m2 część piwniczna), powierzchnia zabudowy to 142m2, tarasy mają 50m2, a kubatura projektowa to 664m3.

Dwustanowiskowy garaż ma powierzchnię użytkową 43m2.

Dom jest ocieplony, ma nowoczesne okna PCV z Czaplinka, jest wyposażony w rolety zewnętrzne i zewnętrzne oświetlenie. Dach pokryto blachodachówką . Do wykończenia domu użyto wysokiej jakości materiałów. Dom jest w doskonałym stanie, bardzo dobrze utrzymany i zadbany. Widać to na załączonej dokumentacji fotograficznej. Był budowany przez jego obecnych właścicieli - dla siebie.
Pełna niezależność w zakresie mediów - własne głębinowe ujęcie wody (z instalacją uzdatniania), ścieki są odprowadzane do przydomowej, ekologicznej oczyszczalni, a główny system ogrzewania - to nowoczesna pompa ciepła. Dodatkowe źródło ciepła stanowi kominek. Do pełnej zerokosztowej efektywności brakuje jedynie fotowoltaiki, która była w planach jednakże te się zmieniły. Oczywiście dom jest w pełni przygotowany do zainstalowania instalacji fotowoltaicznej, jego orientacja w terenie i ekspozycje powierzchni dachowych oraz ich nachylenia to umożliwiają. Słońca nic nie zasłania. Na dachu jest zainstalowana solarna wspomagająca instalacja grzewcza, która aktualnie nie jest wykorzystywana. W budynku jest także instalacja alarmowa.

Na część mieszkalną składają się:
duży przestronny i jasny salon, połączony z otwartą kuchnią, trzy sypialnie i łazienka. Z salonu jest wyjście na taras, przytulności dodaje kominek.

W części piwnicznej znajduje się centralne duże pomieszczenie (22m2)w którym zlokalizowana jest pompa ciepła (tu także może może być zainstalowana część sterująca instalacji fotowoltaicznej) oraz pięć pomieszczeń, które mogą pełnić różne funkcje w zależności od potrzeb. W pomieszczeniach są okna. Ich powierzchnie to odpowiednio:14, 11, 26, 20 i 18 m2. Aktualnie jest tu duża, przestronna pralnia z suszarnią oraz dodatkową częścią łazienkową z kabiną prysznicową, pomieszczenie warsztatowe, siłownia, magazynek. Do części piwnicznej jest też odrębne, niezależne wejście z ogrodu.

Solidne stalowe schody prowadzą na poddasze i do piwnicy. Poddasze aktualnie pełni jedynie funkcję magazynową, choć może być także zagospodarowane jako dodatkowa powierzchnia użytkowa.

Wyjątkowość oferty polega także na tym, że jest bardzo niewiele podobnych domów na rynku - nowoczesnych, liczących do kilkunastu lat, wykonanych w tradycyjnej technologii i w wysokim standardzie wykończenia i wyposażenia, w tak pięknej zdrowej i bliskiej naturze lokalizacji.

Całość posesji jest otoczona metalowym, solidnym ogrodzeniem uzupełnionym krzewami, co zapewnia jej mieszkańcom pełnię prywatności i swobodę.

Otoczenie domu jest w pełni zagospodarowane, ścieżki, podjazdy i dodatkowe dwa zewnętrzne miejsca parkingowe - wybrukowane.
Oczko wodne z wodospadem pełni zarówno funkcję rekreacyjną, jak i dodatkowo porawia mikroklimat posesji.
Całości dopełnia zadbana zieleń, trawa, drzewa, kwiaty i rośliny sezonowe.

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania dotyczące nieruchomości.

Szczegóły

Numer oferty 1161630880
Typ oferty Dom wolnostojący
Rodzaj transakcji Sprzedaż
Cena 965 000 PLN
Cena za m2 4 247 PLN
Licza pokoi 10
Piętro 1
Liczba pięter 1
Powierzchnia 227 m2
Powierzchnia działki 879 m2
Miejscowość Chodzież
Dzielnica Karczewnik
Województwo WIELKOPOLSKIE
Powiat chodzieski
Gmina Chodzież (gm)